EMV põhiturniiri võitis Tõnis Linnamägi, Joel Lindpere oli teine
  • ETPF
  • 18.04.2016

243 osalejaga 2016. aasta pokkeri Eesti meistrivõistluste põhiturniiri võitis 27-aastane tartlane Tõnis Linnamägi (pildil vasakul), kes dikteeris finaali algusest lõpuni. Vutistaar Joel Lindpere (pildil paremal) saavutas kõrge teise koha.

300-eurose osalustasuga No Limit Hold'em põhiturniir vältas kolm päeva. Esimese kahe mängupäeva järel jäi konkurentsi üheksa parimat, kelle seast selgus võitja 16. aprillil toimunud finaalis, mille kõikide päevade live-blogi saate lugeda siin

Lõpuheitlust teise punktisummaga alustanud Tõnis tõusis liidriks juba esimesel mängutasemel ning domineeris kindlalt kuni lõpuni. Seejuures käis 17 000 eurot auhinnaraha teeninud tšempion turniiri toimumise ajal ka sõbra laulatusel, kuid isegi tunniajane eemalviibimine pokkerilauast ei vääratanud mehe üleolekut.

"Kõik kulges algusest lõpuni sobivalt, sest liidriks tõusmine võimaldas vabalt mängida ning teistele survet avaldada," kommenteeris tšempion. "Lisades sellele mõned soodsad olukorrad, liikusingi võiduni ilma eriliste tagasilöökideta," väitis Tõnis.

Värske Eesti pokkerimeister on endine profimängija, kes võitnud eelnevalt kaks vabariigi meistritiitlit online-pokkeris. "Turniirivõit on alati rõõmustav, meistrivõistluste esikoht aga eriti magus. Veel meeldivamaks muudab selle venna Toomase triumf Pot Limit Omaha 6-max turniiril," lisas Tõnis.

Teiseks tulnud vutistaar Joel alustas finaali kuuendalt kohalt ning suutis oma seisu mängu jooksul pidevalt parandada. Tõnisele ta küll kordagi ohtlikuks ei saanud ning viimase 6:1 eduseisul alanud esikohaduell kestis vaid pisut üle poole tunni.

OlyBeti pokkerituba esindava Joeli jaoks oli tegemist tema karjääri suuruselt teise auhinnarahaga turniiripokkeris. 2012. aasta detsembris saavutas ta 590 osalejaga mainekal Praha GSOP Live põhiturniiril kaheksanda koha, teenides toona 13 570 euro.

Kolmandaks tuli valitsev 8-game'i pokkerimeister Meelis Vist (8100 eurot). Finaali liidrina alustanud Kaarel Lepik pidi leppima kuuenda, tiitlikaitsja Kaupo Tenno aga kaheksanda kohaga.

9. Indrek Stranberg - 875€

Arvult 14. Eesti meistrivõistlused viidi läbi Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni ning Olympic Casino koostöös. 6. aprillil alanud tiitlivõistluste käigus selgus 11 meistrit. Meistrivõistluste üldarvestuse edukaim mängija oli Andres Abakanov, parima naisvõistleja tiitli sai aga 641 osalejaga rahvaturniiri võitnud Kristi Kirs.